Aspirini eritip saçınıza sürünce mucizeye şahit olacaksınız!

Sağlık 11.04.2023, 01:00

Aspirin dünya genelinde en sık kullanılan ağrı kesicilerin ve kan sulandırıcıların başında geliyor. Aspirin gerçekten de hemen hemen herkesin ecza dolabında bulunan bir ilaçtır.

Ateş düşürür, ağrıları giderir:

Aspirin ateş düşürücü özelliğinin yanı sıra doktorlar tarafından genellikle ağrılar ve genel rahatsızlıklar için önerilmektedir. Ayrıca uzmanlar tarafından kalp sağlığını koruduğu için tavsiye edilmektedir.

Kalp krizi riskini azaltır:

Aspirin, içerisinde barındırdığı ve aktif madde olan salisilik asit ile kalp krizi riskini önemli ölçüde azaltır ve özellikle kan dolaşım problemi yaşayan kişilerde kan pıhtısı oluşumunu ortadan kaldırır.

Kozmetik ürünlerde kullanılır:

Aspirin, ilaç olarak sağladığı tüm faydaların yanı sıra ayrıca içeriğindeki çeşitli maddeler nedeniyle kozmetik amaçlarla da kullanılmaktadır.

Saç sağlığı için faydalıdır:

Lokal olarak kullanıldığında aspirin saçlarınızı derinlemesine işleyerek kepeğe ve saç derisinin kurumasına neden olan mantarları yok eder. Cilt hücrelerine oksijenin daha rahat ulaşmasını sağlayarak dolaşımı hızlandırır ve saçların daha hızlı uzamasına katkıda bulunur.

Peeling etkisi oluşturur:

Ayrıca sahip olduğu peeling etkisiyle de ölü hücreleri arındırarak besinlerin daha iyi emilimini sağlar ve saç köklerini güçlendirir.