Öğrenciler için aşı açıklaması yapıldı!

Sağlık 19.08.2021, 15:57

Öğrenciler için aşı zorunluluğu geldi mi? Ülkemizi ve tüm dünyayı neredeyse iki yıldır etkisi altına alan Covid-19 hem iş hem sağlık hem de pek çok sektörü etkilerken, eğitim sektörü de bu pandemi nedeni ile oldukça etkilendi.

Yaklaşık bir buçuk ila iki yıldır üniversite öğrencileri de dahil olmak üzere herkes eğitimlerini uzaktan almak zorunda kaldı. Yaz aylarının artık sonuna doğru gelinmesi ve okul açılma sezonun yaklaşması ile birlikte hem velilerin hem de öğrencilerin nasıl aşılanacağı merak konusu olmaya başladı. Aşılama sayesinde virüsün hemen hemen büyük bir çoğunluğu kontrol altına alınmış olsa da aşılamanın önemi okul gibi kalabalık bir ortam için daha da fazla önem kazanmaya başladı.

Yeni eğitim öğretim yılı hem ilkokul, hem lise hem de üniversite öğrencileri için yaklaşırken, aşılama ile gelen zorunluluklar merakları cezbetmeye başladı. Aşılama konusunda hala yavaş devam edilen, aynı zamanda da pek çok öğrencinin akıllarında soru işareti bulunan şu dönemde bizde sizler için araştırdığımız bu konuyu yeniden derledik. İşte detaylar...