Alüminyum folyonun ağrılara iyi geldiğini biliyor muydunuz?

Alüminyum folyoyu yalnızca mutfakta yardımcınız olarak değil sağlık alanında da birçok yönde kullanabilirsiniz. Farklı kullanım alanları bulunan alüminyum folyonun ağrıları geçiren yöntemleri...

SAĞLIK 12.10.2022, 13:45
Alüminyum folyonun ağrılara iyi geldiğini biliyor muydunuz?

Daha çok mutfaklarda işe yararken gördüğümüz, malzemelerden biri olarak ön plana çıkıyor. Ancak alüminyum folyo mutfakta yemekler için kullanılmasının da ötesinde, sağlık alanında da fayda sağlıyor.  Ağrıyan yerinize koyacağınız alüminyum folyonun etkileri ise takdire şayan.

​​Vücudumuzda sürekli ağrılar meydana gelir. Bu ağrıları geçirmek için çeşitli yöntemlere başvururuz. Peki alüminyum folyonun ağrı kesici görevi olduğunu biliyor muydunuz? 

Yorgunluktan ağrıyan ve şişliğe kadar bir çok hastalıkların sorununu alüminyum folyo ile iyileştirebilirsiniz. Ağrıyan bölgenize uyguladığınızda ise etkisine inanamayacaksınız.

AĞRILARI GEÇİRİYOR

Vücudunuzun bölümlerinde ağrıyla karşılaşıyorsanız, (boynunuz, bacağınız, eklemleriniz, elleriniz, kollarınız) bu  bölgeleri alüminyum folyo ile sarıp sabitleyin. ​En az üç veya dört saat ya da gece boyunca sarılı kalan alüminyum folyo bir süre sonra ağrıları dindirdiğini göreceksiniz.

YORGUNLUĞU GEÇİRİYOR

Bacaklarınızda oluşan ağrıları alüminyum folyo sarmak kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Birkaç tane kestiğiniz alüminyum folyoyu dondurucuya koyun ve ardından bacağınıza sarın. 

 İlerleyen dakikalarda yorgunluğunuzun geçtiğini hissedeceksiniz. Bu yöntem kasları gevşetmeye ve stres belirtilerini hafifletmeye yardımcı olacak. Uykusuzluk ve yorgunluk belirtilerini de ortadan kaldıracaktır.

YANIKLARI İYİLEŞTİRMEDE YARDIMCI

Oluşa bilecek küçük yanıklarda ilk yardım olarak alüminyum folyo kullanılabilir. Cilt iltihabını azaltmaya ve oluşabilecek ağrıları hafifletmeye yardımcı olacaktır. 

​Alüminyum folyoyu sarmadan önce temizleyip, yanık üzerine merhem sürdükten sonra yarayı gazlı bezle kapatın.

Yorumlar (0)