Bepanthen Plus krem ne işe yarar?

Bepanthen Plus, cildin nemlendirilerek onarılmasına yardımcı olan provitamin B5 etkisi ile cildin yeterli neme ulaşmasını sağlayan kremdir. Vücudun pek çok bölgesinde kullanılabilen Bepanthen Plus krem nedir? Bepanthen Plus krem nasıl kullanılır? Son zamanlarda oldukça popüler olan Bepanthen Plus krem ile alakalı merak edilen bütün soruların cevabı haberimizde.

SAĞLIK 16.03.2023, 12:55 16.03.2023, 15:03
Bepanthen Plus krem ne işe yarar?

Bepanthen Plus krem günümüzde oldukça popüler olan ve hemen her evde bulunan özellikle neme ihtiyaç duyan ciltler için birebir çözümdür. Yanık, tahriş ve yara kremi olarak kullanılan ve bilinen Bepanthen Plus kremin farklı kullanım alanları da mevcuttur. Cilt bakım kremi olan Bepanthen Plus kremini reçetesiz bir şekilde eczanelerden temin etmek oldukça kolaydır.

Bepanthen Plus Nedir?

Bepanthen Plus, Bepanthol krem gibi bir cilt bakım kremidir. İçeriğinde klorheksidin ve deskpantenol bulunur. İçeriğinde bulunan deskpantenol sayesinde ciltte meydana gelmiş hasarı B5 vitaminine dönüştürerek anında onarıma başlar ve cildi koruyan bariyerler oluşturur. Cildin yenilenmesini sağlayan klorheksidin sayesinde ise bakterilere karşı güçlü bir antiseptik oluşturarak deride meydana gelebilecek enfeksiyonel bir durumu engeller.

Bepanthen Plus deride oluşan yaraları iyileştirmede oldukça etkili bir kremdir. Özellikle cerrahi işlemler sonrasında yaranın enfeksiyon kapmaması için kullanımı önerilir. Yaralanmış deriye bakım yapan Bepanthen Plus krem, hasar görmüş alanı hızlı bir şekilde iyileştirmeye olanak sağlar. 

Bepanthen Plus Antibiyotik Mi?

Bepanthen Plus antiseptik içerikli olduğundan dolayı iltihaplı yaralanmalara karşı kullanıldığında iyileştirici özelliği sayesinde antibiyotik etkisi bulunur. Direkt bir şekilde antibiyotik olmayan Bepanthen Plus kremi iltihaplı yaralanmalara karşı kullanılır.

Bepanthen ve Bepanthen Plus Arasındaki Fark Nedir?

50 yılı aşkındır merhem ve krem olarak evlerimize giren Bepanthen ve Bepanthen Plus arasında çok fazla fark yoktur. Bepanthen Plus, Bepanthen kremin yenilenmiş halidir. Bepanthen Plus krem günümüzde kullanılan en popüler yara ve nemlendirici kremlerdendir. Bepanthen Plus günümüzde yenilenen formülü ile merhem yapısına daha uygundur. Cildinizde meydana gelen, çizik, basit kesik, yara ve hafif yanıkları iyileştirici özelliği bulunur. 

Cilt sorunlarına karşı kullanılan Bepanthen Plus, hemen her evde bulunan ve severek kullanılan kremlerdendir. Bepanthen Plus kremin yanı sıra kullanılan Bepathol krem genellikle kozmetik amaçlı kullanılan bir nevi merhemdir. Bepanthen Plus ise antiseptik yapısı sebebiyle genellikle cilt sorunlarına yönelik durumlarda kullanıma daha uygundur.
 

Yorumlar (0)