Bilimsel olarak ispatlı kilo verdiren tek besin

Meyvenin %90’ı su olduğundan dolayı, metabolizmayı hızlandırmak ve kilo vermek için çok faydalı bir besin! Bilimsel olarak kanıtlanan bu besin zayıflamanızda etkin bir rol oynayarak sağlıklı kilo vermenizi sağlıyor. Peki diyet yaparken ve günlük hayatta yediğiniz yiyecekler kaç kalori? Merak ediyorsanız işte cevabı.

SAĞLIK 11.10.2020, 00:58 11.10.2020, 01:05
Bilimsel olarak ispatlı kilo verdiren tek besin

Vücuttaki yağı yakma, zayıflama ve kolayca kilo verme bakımından greyfurt suyu içmenin en doğru bir yol olduğunu birçok araştırma kanıtlamıştır. Fakat, sonuçları gözle görebilmeniz için, tüketimini sağlıklı bir diyetle ve fiziksel egzersizlerle dengelememiz gereklidir. Greyfurtun zayıflamaktaki gücü zengin potasyum ve yağ yakımını hızlandıran enzim içeriğinden gelmektedir. Greyfurtun %90’ı sudur ve bu da, metabolizmayı hızlandırmaya ve kilo vermeye yardımcı olur.

Zayıflamak için oluşturulan diyetlerde kaloriyi azaltmak kadar, tuzu azaltmak da çok önemlidir. Bu durumda greyfurtu diyetinize dahil etmek kilo vermenize çok büyük katkı sağlar çünkü 1 adet greyfurtta boyutuna bağlı olarak ortalama 60 kalori vardır, tuz oranı çok düşüktür, potasyum oranı ise yüksektir.

Meyvelerin Kalorilerinin Listesi

Bu listeyi her gün görebileceğiniz bir yerde bulundurmanızı öneririz. Böylece her gün yediğiniz kalorileri sayabilir veya hangi meyveyi ne kadar yiyeceğinize karar verebilirsiniz.

Değerler yaklaşık olarak 100 gram meyve içindir.

Greyfurt: 26 kalori
Muşmula: 28 kalori
Armut: 38 kalori

Kızılcık: 41 kalori
Mandalina: 41 kalori
Elma: 45 kalori

Portakal: 53 kalori
Ananas: 55 kalori
Kivi: 56 kalori

Nar: 62 kalori
Muz: 85 kalori
Avokado: 232 kalori

Yorumlar (0)