Çinli profesörden Türklere çağrı!

Vuhan'da ortaya çıkan koronavirüs salgınında büyük başarı kaydeden ve salgında en ön safta yer alan Beijing Çin Tıbbı Hastanesi Solunum Bölümü Başkanı ve hastanenin Akciğer Hastalıkları Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Wang Yuguang, Türk halkını uyararak, "Dana ve koyun eti ile zor sindirilen yağlı yemek yemeyin" dedi. 

SAĞLIK 24.10.2020, 18:18
Çinli profesörden Türklere çağrı!

Yeni tip koronavirüs salgınını araştırmak üzere Çin Ulusal Geleneksel Çin Tıbbı İdaresi tarafından görevlendirilen özel ekibin üyesi olan Yuguang, aynı zamanda virüse karşı çok etkili bir geleneksel Çin tıbbı ilacı Jin Hua Qing Gan’ı geliştirenlerden biri.

PANİĞE KAPILMAMAK VE REHAVETE KAPILMAK ARASINDA İNCE BİR ÇİZGİ VAR

SARS ile mücadelenin kahramanlarından olan Wang, H1N1 ve kuş gribi gibi önemli salgınlarla mücadelenin ön cephelerinde yer aldı. Vuhan’da yaklaşık iki ay kalan ve çok sayıda hastayı tedavi eden Wang, edindiği tecrübeleri, yaşadıklarını ve Türkiye’ye mesajını paylaştı. En önemlisi, etkili önlem. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için dengeli beslenme, iyi dinlenme, iyi uyku ve paniğe kapılmamak önemli. 

TÜRK HALKININ YANINDAYIZ

Çin tıbbına göre Kovid-19 virüsünün özelliği “nemli patojen”, bu nedenle beslenme konusunda dana eti, koyun eti ve zor sindirilen yağlı yemekleri daha az yemelisiniz. Bu yemekler nemli patojene yol açıyor. Son olarak şu an salgınla mücadele eden tüm Türk meslektaşlarıma kendilerini korumaya özen göstermelerini önemle tavsiye ediyorum. Tedaviden sonra çoğu vakaların durumları iyi. Erken teşhis ve erken tedavi ölüm oranını düşük tutuyor. Çinli sağlık personeli ve tıp uzmanları her zaman sizinle; salgınla mücadele ve tedavi deneyimlerini paylaşmaya, Türk halkının en kısa zamanda salgını yenmesine yardımcı olmaya hazırız. Beraber başaracağız.
 

Yorumlar (9)
Harun talha 4 yıl önce
Bi bitmediniz amk dana koyun yeme bocekmi yiyelim serefsizler kelle paca sifadir
Bayburtlu 4 yıl önce
Dana koyun degil olum yarasa yemiceksiniz kedi kopek yemiceksiniz salak herif doktor bide butu senin hipokratina
Sefer 4 yıl önce
Siz ne bulursanız yiyin biz yemiyelim öylemi
Harun 4 yıl önce
Dana koyun eti yemeyin bocekmi yiyelim siktirin gidin bi bitnmediniz amk. Kelle paca sifadir
Hayat ne garip 4 yıl önce
Amk sizin gibi köpek yarasamı yiyelim
Hakkı 3 yıl önce
Siz yemediğiniz hayvan bırakmadımız
Zeliha 3 yıl önce
Çekinmese kedi köpek yiyin dicek yaw yarasa ve benzeri uçan memeli memesiz börtü böcek ne varsa ayırt etmeden ye SONRA dünyayı mikrop hastalığın pençesinde boğuştur bizede iyilik et bize vaw anasını kim bu Çinli mahluklar
Asabi 3 yıl önce
Ha.. s..k lan dallama.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın