Dünyayı sevindiren haber!

Japonlar dünya milletleri arasında herkes tarafından en zekiler olarak gösteriliyorlar. Bunun da hakkını vermeye devam eden Japonlar öyle bir şey icat ettiler ki koronavirüsü 7 dakika içinde yok ediyor.

SAĞLIK 10.11.2020, 21:57 07.12.2020, 20:50
Dünyayı sevindiren haber!

Japonlardan harika icat. Yeni tip koronavirüsü 7 dakika gibi bir kısa sürede yok eden cihazı icat ettiler. Japonya’da bir firma öyle bir cihaz üretimi yaptı ki ultraviyole ışınlar sayesinde mikrop ve virüsler yok oluyor. Tavana monte edilen Care222 adlı cihaz, iki buçuk metre mesafeden havada bulunan virüs ve bakterilerin yüzde 99’unu sadece 7 dakika gibi bir kısa sürede yok ediyor. 

Japonya’da ki “Ushio” isimli firma bu cihazı üretirken öyle hassas davrandı ki Koronavirüsü etkisiz hale getiren ve bunu ultraviyele-UV ışınları sayesinde yapan “Care222” adlı cihaz insanlara zarar bile vermiyor. Columbia Üniversitesi ile beraber icat edilen Care222, 254 nanometre dalga boyunda UV yayan geleneksel cihazların zıttına, insana zararsız olan 222 nanometrelik UV yaymakta. 

Mikropları etkisiz hale getirirken insanlara zarar vermeyen cihaz, yüksek riskli otobüs, tren, asansör ve ofis ortamlarının dezenfekte edilmesinde büyük katkı sağlanarak kullanılabilecek. Tavanına monte edilen Care222, 2,5 metre mesafeden havadaki virüs ve bakterilerin yüzde 99’unu 7 dakikada yok ediyor. 

Yorumlar (0)