Hiçbir diş hekimi bu yöntemin bilinmesini istemez

Diş çürümesi vücutta bir şeylerin yolunda gitmediğine dair vücudun bize verdiği bir mesaj diyebiliriz. Ağız sağlığına birçoğumuz özen göstermemize rağmen dişlerimizin çürümesine bazen engel olamıyoruz. Aslında doğanın bize sunduğu müthiş bir ilaç diş çürüklerini diş hekimine gitmeden ortadan kaldırmamıza yardımcı oluyor. Ancak aşırı derecede ilerlemiş olan çürükler için geçerli değil...

SAĞLIK 14.10.2020, 15:30
Hiçbir diş hekimi bu yöntemin bilinmesini istemez

Eğer güldüğünüz zaman bembeyaz dişlerinizin görünmesini istiyorsanız size vereceğimiz tarifi uygulayın. Bazen çürüyen dişler beyaz gülüşlerin önüne geçebiliyor. Aslında ağız sağlığının önemi herkes tarafından biliniyor. Mesele sadece ağız sağlığı değil. Ağız ve diş sağlığı dişlerin sağlığı ile doğru orantılıdır. Dişleriniz ne kadar çürükse sağlığınız da bir o kadar tehlikededir. Yani çürükler sadece görüntü bozmaktan ibaret değil çok daha ciddi sorunlara neden olan çok daha kritik bir mesele.

Yeterli hijyen sağlanmadığında ağız içinde oluşan mantar ve bakteriler, bağırsaklardan ruh-beden sağlığımıza kadar ciddi olumsuz etkiler yapabiliyor. Özellikle günümüzde şekerli gıdaların fazla tüketilmesi bilhassa çocuklar başta olmak üzere diş sağlığı ile ilgili sıkıntılar yaşıyoruz.

Hepimiz diş sağlığımızla ilgili farklı seçenekler düşünüyor bazen marketlerde bulunan diş macunlarını kullanıp kullanmama konusunda bile ikilem yaşayabiliyoruz. Çünkü doğal yöntemler daha cazip gelebiliyor.

Warwick Üniversitesi Genel Mikrobiyoloji son bahar konferansında sunulan bir çalışmada bilim insanları, Hindistan cevizi yağının diş çürümesine neden olan bakterileri yok ettiğini ve diş bakım ürünlerinde kullanılabilecek doğal bir antibiyotik olduğunu açıkladılar.

Doğal sağlık uygulayıcıları yıllardır Hindistan cevizi yağı kullanımını tavsiye ederler. Ancak ilk kez İrlanda merkezli bilim insanlarının yaptığı araştırma ile ağız içindeki yaygın bakterileri ve belirli seviyedeki çürükleri yok etmede Hindistan cevizi yağının etkileri bilimsel olarak kanıtlandı. 

Çürüme başlangıcındaki dişler için Hindistan cevizi yağı nasıl uygulanır?

MALZEMELER

3 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı 
Bir miktar nane yağı
3 yemek kaşığı karbonat
2 çay kaşığı bitkisel tatlandırıcı (isteğe bağlı)

YAPILIŞI

Bütün malzemeleri bir kapta kıvam alıncaya kadar karıştırın. Ağzı kapalı bir kapta bunu muhafaza etmenizi tavsiye ederiz. Bir diş fırçası ile bu karışımla dişlerinizi iyice fırçalayın ve sonrasında ağzınızı iyice çalkalayın. Ardından her gğn kullandığınız diş macunu ile dişlerinizi tekrar fırçalayın. Bu yöntemi düzenli olarak uyguladığınızda diş çürüklerini iyileştirmenin yanı sıra dişlerinizi beyazlatarak daha güçlü hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu yöntem yalnızca tevaiye niteliğindedir.

Yorumlar (1)
Denizci 4 yıl önce
Eski dişmacununu kullandıktan sonra ne anladım bundan hikaye anlatmayın boşyere