İkbal Gürpınar'dan kötü haber!

Yaklaşık 1 ay önce koronavirüsten babasını kaybeden ünlü sunucu İkbal Gürpınar'ın kendisinden de üzücü haber geldi.

SAĞLIK 01.11.2020, 01:13 01.11.2020, 01:28
İkbal Gürpınar'dan kötü haber!

Babasının vefatı sonrası sosyal medya hesabından "Koronayı ciddiye alın" diyerek takipçilerini uyaran İkbal Gürpınar'ın da koronavirüse yakalandığı ortaya çıktı. Ekranlarda uzun süre program yapan İkbal Gürpınar'ın oğlu Türkiye'yi üzen haberi az önce açıkladı. Annesi İkbal Gürpınar'ın koronavirüs sebebiyle yoğun bakıma kaldırıldığını duyurdu.

Kanal 7 ve TRT ekranlarında uzun yıllar program yapan İkbal Gürpınar'dan gelen üzücü haber başta ailesi olmak üzere ünlü sunucunun hayranlarını üzüntüye boğdu.

Eylül ayının başında koronavirüse yakalanan babası Murtaza Dönmez'i kaybeden Gürpınar, koronavirüs nedeniyle yoğun bakıma alındı. Oğlu Alper, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımla annesinin yoğun bakımda olduğunu duyurup dua istedi. Sevenlerinden dua isteyen Alper paylaşımında, "Oğlu Alper olarak annemin sayfasından yazıyorum. Annem İkbal Gürpınar, corona sebebiyle yoğun bakımda tedavi görmektedir. Dualarınızı bekleriz." dedi.

"NE OLUR DİKKAT EDİN, HASTALIĞIN ŞAKASI YOK"

Geçtiğimiz hafta babasının Covid 19 virüsüne yakalandığı duyuran ve sevenlerinden dua isteyen Gürpınar, bugün yaptığı paylaşımda babasının virüse yenik düştüğünü söyledi. Instagram hesabından acı haberi vererek "Babamızı Murtaza Dönmez'i maalesef kaybettik. Emanetini bıraktı, gitti. İnnalillah ve inna ileyhi raciun... Mekanı Cennet olsun, Rabbim taksiratını affetsin. Hastalara şifa versin... Ne olur dikkat edin. Bu hastalığın şakası yok" dedi.

İKBAL GÜRPINAR KİMDİR?

Başarılı sunucu Gürpınar, 4 Ekim 1969 tarihinde Kırıkkale'de dünyaya geldi. Kırıkkale İmam Hatip Ortaokulu, Çankaya Lisesi, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu. Kısa bir süre restoran zincirleri kuran bir firmada Halkla İlişkiler ve Franchising müdürlüğü yapan Gürpınar, TRT Gap'ta çeşitli programlar sundu, 1998-2000 yılları arasında TRT'de çalışıp, bir hastanede halkla ilişkiler müdüreliği yürüttü. 2006 yılında ise Kanal D'de "İkbal'le Yaşama Dair" adlı programı sundu. Samanyolu TV'den aldığı teklifi değerlendirip çalışmaya başlamıştır. "Yüzük Taşı", "Mutluluk Oyunu" ve ardından "Kimse Yok Mu?" isimli programları da sunan başarılı isim, ardından Kanal 7'de yayınlanan "Hayatın İçinden" isimli programla ekrana geldi. "Kimse Yok mu?" ile birlikte olarak TRT'de "Gün Başlıyor" programını sundu.

Sunuculuğa 1992 yılında Polis Radyosu'nda başlayan İkbal Gürpınar, yaşadıklarını, izlenimlerini ve deneyimlerini 3 kitapta topladı. Şiir albümleri ve şarkıları bulunmaktadır. Çocuklar için masallar yazmıştır. İkbal Gürpınar 3 defa evlenmiştir ve 2 çocuğu bulunmaktadır. Ünlü sunucu babası Murtaza Dönmez'i 4 Eylül 2020'de koronavirüs nedeniyle kaybetti.

Yorumlar (1)
Kürşat Turan 4 yıl önce
ALLAH acil şifalar versin.