İşte her derde deva Terramycin krem!

Terramycin krem akneden cilt enfeksiyonlara kadar kullanım alanı geniş ve kullananların çoğunun memnun olduğu bir antibiyotik krem olarak bilinir. Ciltte oluşan iltihaplı enfeksiyonlar için oldukça faydalı bir krem olduğu ifade edilir. Antibiyotik olduğundan dolayı reçete ile ve oldukça makul bir fiyata satılır.

SAĞLIK 11.10.2020, 16:47 11.10.2020, 17:41
İşte her derde deva Terramycin krem!

Ucuz ve etkilidir. Neredeyse herkes tarafından da bilinir. Halk arasında terramycin deri merhemi olarak bilinir. Bu deri merhemi sivilce, iltihap, yara, yanık, bakteri enfeksiyonları, vücut kızarıklığı, şişliği gibi enfeksiyonlarda son derece etkili ilaçtır. Deride ister kabarcık olsun, ister su toplanması son derece hızlı şekilde bu duruma etki eder ve iyileştirir. Deriye lokal olarak uygulanır. Terramycin sivilce içinde oldukça fazla tercih edilmektedir.

Özellikle iltihaplı sivilcelerde ve çıbanlarda çok iyi sonuç verir. Bu etkisinden dolayı da çok fazla kullanılır. 14.2 gramlık ince tüp şeklinde eczanelerde satılır. Bu ürün yalnızca hastalıklı noktaya sürülerek kullanılmalıdır.

TERRAMYCININ ETKEN MADDESİ NEDİR?

Kremlerin içeriğindeki etken maddeler kalitesini ve etkisini belirler. Şayet bu madde güçlü olursa problemlere karşı daha iyi sonuçlar verir. Etken maddesi Oksitetrasiklin hidroklorür ve Polimiksin B sülfat‘tır. Güçlü bir özellik gösteren bir etken maddedir. Bunun yanında sıvı petrolatum ve beyaz petrolatum iki tane yardımcı madde içerir. Yumuşak sarı homojen bir rengi vardır. Topikal olarak kullanılan antibiyotik grubuna girmektedir.

İltihaplı sivilceleri kısa süre kurutur ve geçirir. Sivilce(akne) lekeleri üzerinde çok etkilidir ve önemli ölçüde azaltır. Yara ve yanık tedavilerinde iyileşme etkisi yapar. Kısa sürede deriyi onarır. İltihaplı cilt sorunlarında hızlı tedavi eder.

YARA İZLERİNİ DE TEDAVİ EDER

Çizik ve küçük deri sorunlarında cildi hızlı bir şekilde onarır ve iz kalmamasını sağlar.Ciltte oluşan kızarıklıkları giderir ve normal ten rengi görünümünü alır.Ciltte oluşan su kabarcıklarını hızlı bir şekilde iyileştirir ve iz kalmamasını sağlar.

TERRAMYCIN KREMİNİN KULLANILDIĞI NOKTALAR

Birçok hastalıkta cilt sorununda güvenle kullanılmaktadır. Sadece birkaç şey için değil tüm durumlar için rahatlıkla kullanılır. Bu sorunlar üzerine de etken madde hızlı bir şekilde çalışarak iyileşme gösterir.

Büyük çıbanların tedavisinde
Ciltte oluşan iltihaplarda ve iltihaplı durumlarda
Dudak çatlaklarının tedavisindeUçuk tedavisinde
Ciltte oluşan yara ve çizik tedavisindeBöcek ve arı sokma tedavisindeSivilce(akne) tedavisinde
Kulakta oluşan yara tedavisindeÇok enfeksiyon olan yaraların tedavisinde

TERRAMYCIN KREMİN KULLANIM ŞEKİLLERİ

Bazen hekimler farklı şekilde kullanım sunabiliyor, eğer doktorrunuz farklı bir kullanım şekli önermediyse bu şekilde kullanabilirsiniz. Unutmayın ilaç kadar kullanım şekli ve düzenliliği de önemlidir aksi takdirde istediğiniz etkiyi göremezsiniz. Öncelikle krem uygulanacak yeri güzelce temizleyin.

İltihaplı ve sorunlu yere hafif hafif parmak dokunuşları ile kremi sürün. –Gazlı bezle sürdüğünüz bölgeyi kapatın. –Günde 2 defa uygulayın. Sorun ortadan kalkıncaya kadar krem kullanılmaya devam edin. –Etki süresi cilt sorununun büyüklüğüne göre değişmektedir.

TERRAMYCIN GÖZE SÜRÜLÜR MÜ?

Bu noktaya açıklık getirelim çoğu kişi bunu soruyor. Teramisin deri merhemi ve teramisin göz merhemi içeriği incelendiğinde ikisi de aynıdır yalnız uygulaması ve tedavi şekli çok farklıdır. Teramisin deri merhemi ciltteki çıban, iltihap ve cilt kremi olarak kullanırken, teramisin göz kremi gözdeki arpacık ve iltihaba kullanılmaktadır.

Yani kullanılabilir ama teramisin göz kremini almak gerekir bu noktayı es geçmeyin aynı ilaç ama 2 farklı şekli vardır. Hekiminizin size önerdiği kullanım var ise onu uygulamalısınız. Ancak hekiminiz size bir öneri sunmadı ise parmak ucuna az miktar alınarak çok ovalamadan göz kapağına ve arpacık ya da iltihap olan yere sürünüz. Daha sonra iyice bu kremin emilmesi için göz kapakları oynatılıp iyice yedirilmesi sağlanır.

DERİ KREMİ OLARAK BİLİNMESİ GEREKENLER

1.İlacın yukarıda etken maddesini belirttik bu etken maddeye karşı alerjiniz var ise kesinlikle kullanmayın. 

2.Hamile ve emziren bayanlar hekime danışmadan bu kremi kullanmamalıdırlar. 

3.İlacı ağza, göze kesinlikle sürmeyin. yanlışlıkla da olursa bol su ile yıkayın.(Teramisin göz merhemi için söz konusu değildir.)

4.Bu kremi kullanım sırasında cildi tahriş yapacak sert sabun, şampuan, saç boyası ve epilasyon ürünleri ve alkollü cilt ürünlerini kullanmayın.

5.Bu kremi kullanmaya başladıktan sonra herhangi bir değişiklik görmez iyileşme yaşamazsanız ilacı kullanmayı bırakarak hekiminize danışın.

6.Bu ilacı kullandıktan sonra farklı bakteri enfeksiyonlarına rastlarsanız hemen doktorunuzdan randevu alıp muayene olun. 7.Antibiyotik özellikli bir krem olduğunu bilerek kullanıma devam edin.

OLASI YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Ciltte aşırı duyarlılık

Kontakt dermatit ihtimali

Dudakta, dilde, boğazda şişkinlik

Karın ağrısı

Kurdeşen(ürtiker)

Nefes almada güçlükgibi nadir olan etkiler gözlemlenebilir. Bu durumlar ortaya çıkarsa kremi kullanmayı bırakın. Bu gibi etkiler yok ise aynı düzende kullanılmalıdır.

TERRAMYCIN KREMİNİN FİYATI NEDİR?

Bu ürün eczanede satılmaktadır ve reçeteli ile alabilirsiniz. Türkiye’de imal edilmektedir. Pfizer İlaçları Ltd.Şti. markası tarafından temin edilmektedir. İlacın kodu D06AX budur. Teramisin 14.2 gram pomad fiyatı 12.37 tldir. Bu fiyat bu ürün için gayet ucuzdur. ondan dolayı da çoğu kişi rahatlıkla alıp kullanabilir. 

Yorumlar (0)