Madecassol krem ne işe yarar? Madecassol nasıl kullanılır? Madecassol krem neye iyi gelir?

Madecassol krem son zamanlarda adı sıkça duyulan ve yalnızca eczanlerde satılan bir kremdir. Madecassol krem ne işe yarar, Madecassol nasıl kullanılır, Madecassol krem neye iyi gelir, gibi soruların cevaplarını haberimizde bulabilirsiniz...

SAĞLIK 12.11.2021, 13:15 07.09.2022, 13:36
Madecassol krem ne işe yarar? Madecassol nasıl kullanılır? Madecassol krem neye iyi gelir?

Madecassol krem içerisinde cildi yenileyen ve onaran maddeler içerir. Medikal bir krem olan Madecassol, hamile kadınlara ve emziren annelere önerilen bir kremdir. İçeriğinde zararlı bileşenler yoktur. Madecassol, Centella asiatica bitkisinin ham maddesi sayesinde cildinizi onarır, yeniler, yaraları iyileştirir. Özellikle yara, yanık, sivilce lekeleri ve çatlak tedavisinde yaygın kullanılan bir kremdir. Hamilelik ve kilo alıp verme gibi süreçlerde vücudunuzda meydana gelen çatlak izlerini Madecassol krem kullanarak tedavi edebilirsiniz. Son zamanlarda adı sıkça duyulan ve ünlüler tarafından da kullanılan Madecassol krem, artık cilt bakımlarının bir parçası haline gelmiştir.

Madecassol krem, cildi yenleme özelliği olan bir krem olduğu için, cildinizde meydana gelen, yara, yanık ve sivilce izlerini ortadan kaldırır. Lazer epilasyon ve cilt bakımından sonra cildinizde meydana gelen tahrişlerin tedavi edilmesinde çok etkili bir üründür. Ancak açık olan yaralarınızda Madecassol krem kullanmamalısınız. Bu durum yaranızın sulanmasına neden olur ve yaranız iltihaplanır.

Madecassol Krem Nelerde Kullanılır?

  • Yüzeysel 1. ve 2. derece yanıklar,
  • Lokal deri ülserleri, dekübitus ülserleri,
  • Radyoterapi sonrası görülen radyo-epidermitis tedavisi,
  • Yara ve yanıkların iyileşme sürecini hızlandırır,
  • Tahriş olmuş cildi onarır,
  • Ağda sonrası,
  • Kuru cildi nemlendirmek için kullanılması önerilen bir kremdir.

Madecassol Krem Nasıl Uygulanır?

Cildinizde var olan lekeleri, sivilce izlerini, kuru cilt yapısını, çatlak biölgelerinizi tedavi etmek istiyorsanız Madecassol kremi bu yöntemle kullanabilirsiniz:

  • 1 Çay kaşığı kadar Madecassol krem
  • 1 Çay kaşığı kadar Bepanten krem
  • 1  Adet E vitamini Ampulü

Yukarıdaki malzemeleri bir cam kasenin içinde birleştirin. Kremleri aynı miktarlarda karıştırın. Elde ettiğiniz karşımı göz ve dudak çevresi hariç cildinizde problemli olduğunu düşündüğünüz her alanda kullanabilirsiniz. Uygulama yüzünüzde ortalama olarak 1 saat kadar bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. 2 Haftada 1 defa uygulamanız yeterlidir.

Madecassol Kremin Cilde Faydaları Nelerdir?

Doğum sonrası emzirmeye zorlamaktan oluşan göğüs ucu çatlakları için kullanabilirsiniz.

Ameliyat sonrasından meydana gelen yara, yırtılma gibi durumlarda kullanabilirsiniz.

Sivilcelerin çok olduğu ergenlik dönemi geçişinden sonra meydana gelen izlerde kullanabilirsiniz. 

Kuru bir cilde sahipseniz bu krem tam da size göre, günde içinde 2'den fazla kullanmamak şartıyla cildinizi nemlendirebilirsiniz.

Yorumlar (0)