Sabah uyanır uyanmaz yerseniz bağırsaklarınız bayram eder

Tarih boyunca, neredeyse bilinen tüm medeniyetlerde kullanılan bu 2 gıda takviyesi yakın zamanda yapılan araştırmalarla insanoğlunun ne kadar doğru bir seçim yaptığını gözler önüne serilmiştir.

SAĞLIK 07.10.2020, 14:05 11.10.2020, 01:37
Sabah uyanır uyanmaz yerseniz bağırsaklarınız bayram eder

Antik medeniyetlerde yaşam süresinin 60-70 yıl kadar uzatılmasının yolu doğal ürünlerden geçer. Yaşadıkları şehirleri doğal ürünleri kesip yontarak inşa eden toplumlar sağlık için de yüzlerini doğaya dönmüştür.

Antik yunan ve roma medeniyetleri de doğanın nimetlerinden son raddesine kadar yararlanmıştır. Faydasını en çok gördükleri ikili bal ve tarçındır. Bunların vücuda olan yararları oldukça fazladır.

Nedir bu faydalar?

Tarçın ve balı karıştırıp tüketirseniz doğal antibiyotik elde etmiş olursunuz. İçeriğinde bulunan yüksek vitamin ve demir bizleri hastalıklara karşı korur. İdrar yolu enfeksiyonu varsa iyileşmeniz kolaylaşır ve ilerisi için de idrar yollarındaki zararlı bakterileri yok eder.

Sindirim sorunlarınız için de bu ikiliyi kullanabilirsiniz. Bunlara ek olarak:

Eklemlerdeki ağrı giderilir
Metabolizmayı hızlandırır
Kolestrol seviyesini düşürür ve kalp damar sağlığı korunur
Cilt parlaklaşır ve genç görünüme kavuşmanıza yardımcı olur

Nasıl hazırlanır?

2 çorba kaşığı balı 1 L su içerisinde kaynatın ve soğumasını beklerken bir kavanoza alın. İçmeden önce içerisine tarçın ekleyin. Kahvaltıdan 30 dakika önce ve uyumadan önce bu karışımı tüketin.

Yorumlar (0)