Soğanı sofrada bu şekilde yemek zehirlenmenize neden olabilir!

Halk arasında doğal antibiyotik olarak da bilinen soğan, bu şekilde kullanıldığı takdirde zehirleyen bir besine dönüşüyor! Bu hatadan mümkün oldukça uzak durmalısınız. Soğan neden bekletilmeden tüketilmeli? Faydalarıyla şaşırtan soğan dikkat edilmezse zehirleyen bir besine dönüşebilir! Soğanın eşsiz faydasını yok eden bu hatadan mümkün olduğunca uzak durmalısınız! Soğan peki neden bekletilmeden tüketilmeli?

SAĞLIK 17.10.2020, 23:00 17.10.2020, 23:19
Soğanı sofrada bu şekilde yemek zehirlenmenize neden olabilir!

Yemeklerimizin vazgeçilmezi olan soğan birçok faydası bulunan bir besindir. Antibiyotik etkisi bulunan soğan birçok hastalığa iyi gelmektedir. Soğan her yemeğe tat veren bir yiyecektir. Yemeklerin olmazsa olmazı olan bu sebzede ciddi bir tehlike var. Eminiz bu tehlikeyi birçoğunuz daha önce duymadınız. Soğanın yanlış kullanımı vücudumuza yarar değil zarar verebilir. Uzmanların verdiği bilgilere göre çiğ olarak doğranmış ve kesilmiş soğan saklama kaplarında buzdolabında saklansa dahi bakteri ve kokuları içine çekerek
hapsetmektedir.

Araştırmalarda soğanın yanlış tüketilmesi durumunda vücutta enfeksiyon riski oluşmasına sebep verdiği hatta bilinemeyen gıda zehirlenmelerine neden olacağı uyarısı yapılmaktadır.
Bu yüzden dilimlediğiniz soğanı aynı gün içerisinde tüketmeye özen gösterin sakın ertesi güne bırakmayın. Yapmanız gereken tek şey ihtiyacınız kadar soğanı dilimlemek veya doğrayıp yemektir.

Taze olarak tüketmek en doğru seçenektir. Bir gece bekletip ertesi gün yiyeceğiniz soğan safra salgılarını ve mide asitini artırır hatta gıda zehirlenmesine neden olarak geri dönüşü olmayan rahatsızlıklar bırakabilir sizde…

Bu yüzden siz siz olun soğanı bekletmeden aynı gün içinde mutlaka tüketin.

Yorumlar (0)