Bulaşık makinesi tabletinin işte hiç beklemediğiniz kullanım yeri!

Bulaşık makinesi tabletinin tek kullanım yeri bulaşık makinesi değil... Birçoğunuz farklı işlevi olduğu bilmediği bu küçücük tablet bir sürü farklı işte hayatınızı kolaylaştırıyor,

YAŞAM 26.10.2020, 23:25
Bulaşık makinesi tabletinin işte hiç beklemediğiniz kullanım yeri!

Ev temizliği kadınların vaktini alan ve zaman zaman zorlayan fakat yapılması gereken işlerin başında yer alır. Bulaşık makinesi tableti bazı konularda imdadımıza yetişiyor. Bulaşık makinesi tabletinden nasıl yararlanırız, nerelerde hayatımızı kolaylaştırır, yazımızda bunlara yer verdik.

TUVALET TEMİZLİĞİ

Gece yatmadan evvel bir adet bulaşık makinesi tabletini klozetin içerisine atın.Ve sabaha kadar bu şekilde kalmasını sağlayın.Sabah kalktığınızda klozeti fırça yardımı ile ovun tüm lekeleri ve kirlerin yok olduğunu ve parladığını göreceksiniz.

KAŞIK ÇATAL PARLATIN

Bir kap sıcak suyun içerisine bulaşık makinesi tableti atın ve kaşık ve çatallarınızıda içerisine koyun.1 saat bekletin ve bolca su ile durulayın.Tüm lekelerden kurtulurken ışıl,ışıl parladıklarını göreceksiniz

BALKON MASA SANDALYELERİNİ TEMİZLEYİN

Balkon veya bahçenizdeki plastik sandalyeler masalar bir müddet sonra gerek dış faktörlerden gerekse tozlardan kirlenip lekelenmelere maruz kalabilir.Bunun içinde bir kovaya sıcak su koyun ve içerisine bulaşık makinesi tableti ekleyip bu karışımla silin. Plastikleriniz ilk günkü hallerine dönecektir

ÇAMAŞIR MAKİNENİZİİN ÖMRÜNÜ UZATIR

Çamaşır makinenizin deterjan gözüne 2 adet bulaşık deterjanı ekleyip yüksek sıcaklıkta makinenizi çalıştırın.Bu hem tamburunuzun dezenfekte olmasını sağlarken makinenizin ömrünü de uzatacaktır.

DUVAR LEKELERİNİ YOK EDİN

Duvarda oluşan yağ lekeleri olsun ya da çocuğunuzun kalemi ile duvarları boyamasından oluşan izleri için bulaşık makinesi tabletini sıcak suya koyun 15 dakika bekledikten sonra duvarları bu karışımla silin lekelerden eser kalmayacaktır.

BEYAZLARINIZ IŞIL IŞIL OLSUN

Beyaz çamaşırlarınızı yıkarken deterjan gözüne deterjanla birlikte 1 adet bulaşık makinesi tableti koyun.Bu yöntemi tül perdelerinizi beyazlatmada da kullanabilirsiniz.

HALILARDAKİ LEKELERE VEDA EDİN

Halı ve koltuklarınızı bir kova suda erittiğiniz tablet yardımıyla tertemiz yapın.

MUTFAKTA İŞİNİZİ KOLAYLAŞTIRIR

Mutfak dolaplarını temizlediğiniz suya atacağınız yarım tablet işinizi çok kolaylaştıracaktır.

Yorumlar (0)