Tavuğuna maydanoz yedirince çıkan yumurtalar şoke etti!

Bayramiç ilçesi Bahçelerarası mevkiinde bahçesi olan Gürsel Eskici, iddia ettiğine göre yetiştirdiği maydanozları ezildiklerinden dolayı pazarda satamayınca arkadaşının tavsiyesi üzerine tavuklara yedirdi. Eskici, ayrıca kaynattığı maydanozun suyunu da tavuklara içirdi. Bakın sonrasında neler oldu...

YAŞAM 19.12.2020, 01:36
Tavuğuna maydanoz yedirince çıkan yumurtalar şoke etti!

Gürsel Eskici, tavuklardan birinin maydanoz desenli kahverengi yumurta yumurtladığını iddia etti.

Maydanoz desenli yumurta iddiasına veteriner yorumu: Olmaz öyle şey, bu boya Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde Gürsel Eskici isimli bir bahçıvan, arkadaşının tavsiyesi üzerine beslediği tavuklara yem olarak maydanoz vermeye başladığını, bunun üzerine tavuklardan birinin yumurtasında maydanoz şekli çıktığını iddia etmişti. Veteriner Onur Kocabıçak, yaptığı açıklamada “Olmaz öyle şey, yurmurtalar boyanmış” dedi. Elinde maydanoz desenli 4 yumurta olduğunu ileri süren Eskici, “Arkadaşımdan öğrendiğim ve araştırdığım metodu maydanozlarla tavuklarımda uygulamaya başladım. Şimdi elimde 4 tane maydanoz desenli yumurta oldu” dedi. 

VETERİNER: YUMURTALAR BOYANMIŞ 

Veteriner Onur Kocabıçak ise, “Yumurtaların böyle olmasının imkanı yok. Paskalya boyama yöntemi diye bir yöntem ver. Hristiyanların Paskalya Bayramı’nda yumurtayı boyayarak, değişik desenler oluşturduğu bir yöntem. Bu yumurtaların orijinal olduğunu düşünmüyorum. Bunlar boyanmış yumurtalar” dedi.

Yorumlar (0)