Arnica krem ne işe yarar? Arnica krem nasıl kullanılır? Arnica kremin fiyatı

Sosyal medyada influencerların öve öve bitiremediği arnica krem, göz altı morluklarından, vücudunuzda oluşan pek çok hasara kadar her zaman işinize yarayacak bir kremdir. İşte arnica kremin faydaları, arnica krem cilde nasıl sürülür?

YAŞAM 15.09.2022, 14:58
Arnica krem ne işe yarar? Arnica krem nasıl kullanılır? Arnica kremin fiyatı

Arnica krem hem kalıtsal hem de sonradan yorgunluk ve uykusuzluk sebebiyle oluşan göz altı morluklarına karşı kullanılır. Genellikle yeni annelerin uykusuz kalmalarından kaynaklanan göz altı morluklarını arnica krem kolay bir şekilde ortadan kaldırır. 

Vücutta oluşan her türlü morlukları gidermek için kullanılan Arnica krem, son dönemlerin en popüler ve en çok araştırılan ürünleri arasında yer alıyor. İnsan vücudunda dalga ya da başka nedenlerle oluşan morlukların giderilmesinde kullanılan Arnica krem aynı zamanda gözaltı morlukları konusunda son derece etkili olması ile biliniyor. Bir yere çarptığınızda oluşan morlukları gidermede adeta dünya markası olan Arnica krem, içerisinde montana bitkisi ve bir çok karışım sayesinde cildinizde oluşan her türlü morlukları, ödem ve güneşten koruma özelliği bulunuyor. 

Kuzey-Orta Sibirya, Avrupa ve Batı Amerika’da yetişen Arnica Montana çiçeği özünden yapılan bu krem çok eski yıllardan itibaren hem eczanelerde hem de dermo eczanelerde satılıyor. İçerisinde bulunan bitkiye halk arasında yara otu, öküz gözü, morluk otu olarak biliniyor. Çarpma, darbe yada kaza sonucu oluşan morlukları hızlıca yok eden etkiye sahiptir. 

ARNİCA KREM NASIL KULLANILIR?

Arnica kremi güvenli bir yerden satın aldıktan sonra nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız mutlaka hazırladığımız adımları incelemelisiniz. Gün içerisinde yalnızca 3 kez uygulamanız gereken bu kremi sürdüğünüz bölgenin temiz olmasına özen gösterin.

Uygulayıp masaj yapın ve iyice emilmesini sağlayın. Yüz ve diğer bölgelere rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek nokta fazla uyguladığınızda hızlı iyileşme sağlamaz alerjik reaksiyon oluşmasına neden olur. 

ARNİCA KREMİN YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Kullanılan her medikal kremde olduğu gibi Arnica kremin de yan etkileri bulunmaktadır. Uygulandığı bölgede egzama, soyma, kabarcık, cilt tahrişi, kaşıntı, kusma, kas güçsüzlüğü, baş dönmesi, titreme,mide bulantısı,mide rahatsızlıkları olabilir.

ARNİCA KREMİN FİYATI NEDİR?

Arnica krem fiyatı 2022 yılında internet üzerinden alındığı takdirde 68 TL.

Yorumlar (0)